YAPAY ZEKÂ FABRİKASI

Desteklerimiz

Girişimlerin ihtiyaçlarına yönelik destekler sağlayarak hedeflerine ulaşmalarını hızlandırmak adına:

Finansal Destek

Finansal Destek

Programımıza kabul olan girişimlere 100. Yıl Girişim Sermayesi vasıtasıyla 100.000 ABD Doları yatırım ile destek olunmaktadır. TÜBİTAK, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB hibe destekleri ve istihdam destekleri ile sosyal güvenlik mevzuatı yönlendirmesi yapılmaktadır. Girişimler aynı zamanda İş Bankası’nın geniş yatırımcı ağına erişim sağlamaktadır.

Şirket Kurulumu ve Yönetimi

Şirket Kurulumu ve Yönetimi

Girişimlere şirket kurulumu ve yönetimi için finansal, hukuki, vergi ve operasyonel konularda destek verilmesi için ilgili kurum ya da kuruluşlara yönlendirme sağlanmaktadır.

İş Geliştirme/POC İmkanı

İş Geliştirme/POC İmkanı

Türkiye İş Bankası Grup şirketleri ve grup dışı paydaşlar ile pilot çalışma, iş geliştirme, müşteriye erişim fırsatları sağlanmaktadır.

Teknoloji

Teknoloji

Programın global paydaşları AWS, Microsoft, Google ve IBM aracılığıyla teknolojik altyapı ve bu teknolojinin doğru kullanım imkânı sağlanmaktadır. Bulut ve yapay zekâ teknolojileri için uluslararası uzman desteği (model optimizasyonu ve mimari desteği) programın dahilindedir.

Uluslararasılaşma

Uluslararasılaşma

İş Bankası Grubu ve ekosistemin uluslararası bağlantılarından yararlanarak ve yurt dışı pazarlarını araştırarak girişimlerin yurt dışındaki pazarlara entegre olmaları konusunda yardımlar sağlanmaktadır. Ayrıca girişimlere yurt dışında yapay zekâ temalı konferanslara katılım ve yurt dışından yatırımcı bulma ve networking konularında destekler planlanmaktadır.

Pazara Girme & Yatırımcı Erişimi

Pazara Girme & Yatırımcı Erişimi

Mevcut ve potansiyel pazarlar için satış büyümesini sağlamak amacıyla ilgili uzmanlar vasıtasıyla raporlama, pazar analizi, ülke analizi, rakip analizi ve vaka analizi gibi hizmetlere aracılık edilmektedir.